Зв’язку з цим ТОВ НВП «Дніпроенергосталь» плідно співпрацює з європейськими виробниками обладнання по генерації водню і являється основним розробником пілотного проекту по інсталяції установки з виробництва та розповсюдження водню на ПРАТ «Полтавський ГЗК» м. Горишні Плавні, Україна.
Даний проект впроваджується для використання водню як альтернативи природному газу в якості зеленого джерела енергії (без шкідливих викидів в атмосферу), а саме для заміщення природного газу, який споживає перша випалювальна машина для виробництва залізорудних окатишів в цеху виробництва окатишів (ЦВО), в пропорції – 5% водню до 95% природного газу.
Процес одержання водню електролізом води проходить при дії постійного електричного струму на електроліт, що складається з 25%-го розчину КОН у демінералізованій воді.
Демінералізована вода є сировиною для одержання водню при електролізі води. Для забезпечення технологічних вимог до якості води проектними рішеннями передбачається система водопідготовки. Річкова вода надходить у систему водопідготовки та послідовно проходить двоступеневе очищення.
При цьому відбувається розкладання води на водень та кисень з виділенням на катоді (-) водню та на аноді (+) кисню:
Н2О = Н2 + 0,5О2
Кисень є побічним газом при виробництві водню методом електролізу води і скидається в атмосферу.
Проєктна потужність пілотної установки з виробництва та розповсюдження водню методом електролізу води складає – 707,7 нм3/год. Чистота H2 на виході >99.99%
Проєктом передбачається будівництво будівлі для встановлення установки з виробництва та розповсюдження водню методом електролізу води. До складу будівлі входять:
- електролізерне приміщення, в якому ведеться основний технологічний процес – електроліз води;
- компресорна водню з обладнанням очищення та осушення водню;
- компресорна стиснутого повітря;
- приміщення водопідготовки;
- електротехнічне приміщення;
- приміщення випрямлячів (для перетворення змінного струму на постійний);
- трансформаторна підстанція;
- система оборотного водопостачання;
- система подачі азоту.
Для роботи установки з виробництва та розповсюдження водню потрібні наступні ресурси:
- електроенергія напругою 6кВ і 0,4кВ;
- стиснене повітря осушене;
- азот;
- вода питна;
- вода технічна;
- гідроксид калію (для виробництва електроліту).
Результатом впровадження і пуску водневої установки на ПРАТ «Полтавський ГЗК» являється зменшення викидів СО2 і зменшення залежності від природного газу.
Таким чином, наше підприємство вносить вагомий вплив в енергетичний, промисловий сектор і в сектор використання водню у галузі природного газу, як один з виробників водню.