Нові розробки

Нові розробки

Система сухого очищення доменних (доменних) газів є інноваційною розробкою «Дніпроенергосталь» для потреб підприємств чорної металургії. Для видалення пилу, що утворюється при роботі доменних печей, використовується сучасний рукавний фільтр з імпульсною регенерацією. Це забезпечує найефективніше видалення промислового пилу для доменного виробництва, що допомагає досягнення оптимальних еколого-економічних показників на рівні окремого металургійного підприємства.

Система сухого очищення доменного газу

Система складається з 8 частин: димохід, свічка згоряння, охолоджувач, рукавний фільтр, пристрій для вивантаження пилу, що затримався, і його транспортування, дросельні заслінки, свічки для продувка газопроводу, бункер для збору пилу .

Димохід виконує функцію з’єднання міжконусного простору доменної печі з колектором чистого газу. Охолоджувач доменного газу відіграє важливу роль у тракті газу, знижуючи температуру газу до прийнятного для роботи рівня. Він включає в себе газопровід (1400 мм), шафу з електромагнітними клапанами, систему трубопроводів і 18 двоканальних форсунок, розташованих в 6 рядів і суміщених з розподільними колекторами.

Відмітні особливості FRIR розробки Днепроенергосталь: температурний коректор (в діапазоні 100-180° C ); окремо розташовані фільтрувальні секції; швидкодіючі клапани, призначені для імпульсної регенерації рукавів; застосування стисненого азоту для цієї регенерації.

Як це працює

Тяга в системі очищення забезпечується різницею тисків між загальнозаводським колектором (1,2 атм) і доменною піччю (3,0 атм). При цьому відпадає необхідність використання допоміжних пристроїв: енергетичного обладнання та тягових машин для примусового переміщення димових газів. У цьому полягає суть роботи установки: перепад тиску є рушійною силою процесу проходження верхнього газу через фільтруючі елементи, якими оснащений рукавний фільтр.

Сухий спосіб очищення газу не має серйозних недоліків, які притаманні «мокрому» способу, коли для фільтрації використовується зрошення водою. Використання інноваційної системи видалення пилу дозволяє підприємствам досягти двох важливих цілей: одноразово: зберегти енергетичний потенціал для подальшого використання в якості палива та мінімізувати негативний вплив технологічних процесів на навколишнє середовище. Робота ФРІР може бути корисна як для підприємств чорної металургії, так і для інших промислових об’єктів, що характеризуються високим ступенем запиленості виробничого середовища.

 

Застосовується

– Виробництво чавуну. Чавуноливарні, ливарно-механічні, рудоремонтні, верстатобудівні заводи, машинобудівні та ливарно-машинобудівні підприємства, заводи трубопровідної арматури.

– Виробництво сталі. Металургійні комбінати, металургійні заводи, промислові та металургійні холдинги.

– Виробництво коксу. Коксохімічні та коксохімічні заводи, гірничо-металургійні підприємства, науково-виробничі підприємства.

Чому обирають нас

Довговічність

Нові технології

Державна ліцензія

Гарантії

Переваги системи

– Не потребує використання води в процесі очищення газу, що дозволяє знизити витрати на будівництво водопровідних споруд для доменної печі.

– Характеризується на 50-70% вищою температурою газу в порівнянні з “мокрим” очищенням і на 50-60% г/м3 нижчою вологістю газу, що дає можливість підвищити температуру нагріву гаряче дуття в повітронагрівачах.

– Знижує концентрацію пилу (до 2-4 мг/м3), що значно збільшує термін служби повітронагрівачів.

– Демонструє високу ступінь очищення газів і виключає необхідність утилізації шламу, що позитивно впливає на екологічну ситуацію на підприємстві.

Особливості співпраці з компанією

ТОВ НПП «Дніпроенергосталь» готове розглянути будь-які побажання замовників, пов’язані зі зміною конструктивних елементів обладнання та використанням їх у нестандартних технологічних процесах. При отриманні анкети Вам буде запропонована оптимальна система газоочистки з використанням цього або альтернативного обладнання. При укладенні договору на виготовлення фільтрів окремо розглядаються питання шефмонтажу, налагодження та гарантійного (сервісного) обслуговування. Як приклад, деякі фільтри, представлені в каталозі, оснащені пневматичною системою пиловловлення, ізоляційними кожухами тощо. При заданих вхідних параметрах пилогазового потоку гарантується залишковий вміст пилу на рівні не вище 20 мг/м3.

Калькулятор фільтра

Дізнайтесь вартість фільтра для вас

Реалізовані проекти на цьому устаткуванні

Дніпровський металургійний комбінат

Галузеутворююче підприємство ТОВ НВП Дніпроенергосталь вже давно стало одним із лідерів ринку та надає послуги екологічного спрямування для України та держав СНД. Підприємство існує вже понад 50 років і за цей час набуло унікального досвіду вирішення проблем природоохорони, які ставить сучасне суспільство.

Детальніше