Біоінженерні споруди

Потрібна консультація?

Замовте консультацію прямо зараз

Наша компанія працює на екологічному ринку з 1997 року. З кожним роком ми вдосконалюємо наші послуги та впроваджуємо нові технології. Фахівці компанії здійснюють проектування та будівництво біоінженерних споруд, підготовку технологічної документації.

Біоінженерні установки (БІС) використовуються при розробці та методах очищення стічних вод від забруднюючих речовин. Відносяться до нових типів водозахисних споруд. БІС поєднують основні компоненти ґрунтоочисних споруд і біоставків з насадженнями вищої водної рослинності (ВВР). При їх реалізації важливу роль відіграє наявність сприятливих гідрогеологічних умов місцевості, де планується розміщення. Найбільш поширені біоінженерні очисні споруди поверхневого стоку наступних типів: біоставки, фітофільтри, біоплато, біофільтраційні канали.

Найбільшу ефективність і результативність показала практика використання біологічних ставків з ВВР для самоочищення води. Ми допоможемо вам застосувати цю технологію у вашій галузі! Звертайтеся до нас за консультацією і ви отримаєте більш детальну інформацію про послугу від наших спеціалістів.

Особливості дизайну

Такі споруди створюються у вигляді неглибокої водойми довільної форми, куди розміщується фільтруюче завантаження. Навпроти зливу на стінці басейну зроблені дренаж і дренаж, які регулюють проходження очищеної води через фітомасу ВВР та інші елементи. Як правило, водойму заселяють такими рослинами: очерет озерний, кладофора збірна, стрілолист, елодея, рогоз вузьколистий тощо. Породи для посадки вибираються з урахуванням характеру забруднюючих речовин. Найчастіше ЛІС проектують у вигляді каскаду (2-3 структури), що забезпечує мікробіологічні циклічні процеси.

Особливості прибирання

Основними перевагами системи BIS є наявність альгобактеріального комплексу та впровадження методів очищення ґрунту. Коренева маса ВВР всередині водойми дозволяє використовувати допоміжний механізм дезінфекції, який використовують рослини-макрофіти. Забруднення видаляються різними способами. Їх перша частина виходить у вигляді газу; другий – у розчиненому вигляді з водою; третя – з біомасою водоростей, бактерій і фітомасою рослин, і остання – не покидає водойму. За допомогою БІС швидко знижується вміст завислих речовин, і в результаті виходить очищена вода, що відповідає встановленим нормам.

Ефективність очищення забрудненої води

Стічні води зазнають різноманітних фізичних, хімічних та біохімічних процесів: адсорбції-десорбції, окислення-відновлення та ін. За результатами лабораторних досліджень біоінженерні об’єкти продемонстрували найвищі показники води очищення від таких речовин: іонів амонію, нітрат-іонів на 60-90%; бактерії E-Coli, мікроводорості – 96-98%; органічні сполуки за БПК, ГПК на 65-90%; завислі речовини – 96-98%; нафтопродукти – 20-90%. Менш ефективні, але вдалося видалити: фосфати на 20-60%; іони натрію, кальцію, магнію – 10-15%; іони важких металів на 20-80%; сульфат-іони – 25-30%.

Дніпровський металургійний комбінат

Галузеутворююче підприємство ТОВ НВП Дніпроенергосталь вже давно стало одним із лідерів ринку та надає послуги екологічного спрямування для України та держав СНД. Підприємство існує вже понад 50 років і за цей час набуло унікального досвіду вирішення проблем природоохорони, які ставить сучасне суспільство.

Детальніше

В яких регіонах працює компанія

Наше підприємство вже понад 50 років займається вирішенням екологічних питань, пропонуючи

Ми працюємо для:

  • Азії
  • Європа
  • СНД

Контакти

Наш адреса

Україна, 69008 м. Запоріжжя вул. Експресівська, будинок 6

Чи готові зв'язатися?

Заповніть форму ми зв'яжемося з вами та проконсультуємо

    Форма связи